ללמוד מה שאוהבים…

אוהבים סרטים? מכורות לסדרות טלוויזיה? מתענגים על סדרות רשת וסרטוני יוטיוב? בינינו, מי לא…

רוצים להבין קצת יותר איך זה עובד? ממה מורכב תסריט? כיצד מביימים סצנה?

מה היצירות הללו מספרות ומלמדות  על החיים שלנו?

מגמת קולנוע, שמובילה ל-5 יחידות בגרות, היא המקום בשבילכם.

 

ללמוד כמו שאוהבים….

בבסיס הלימוד במגמה עומדת החוויה המרגשת של צפייה בסרטים וסדרות. ישנים וחדשים, עלילתיים ותיעודיים. לעיתים הם מבדרים ומצחיקים, לעיתים אמנותיים ומאתגרים. מהוליווד שבארה"ב, אבל גם משבדיה, צרפת, ארגנטינה, קוריאה, טורקיה וישראל.

 

לחוות, לחקור, להתנסות…

ומתוך החוויה של צפייה בסרטים וסדרות, יוצאים  למסע לימודי המורכב משני ערוצים, שלובים זה בזה:

  • לימוד עיוני של יסודות השפה הקולנועית ותחנות יסוד בתולדות הקולנוע והטלוויזיה. כל זאת תוך מבט רב תחומי, המבקש לבחון את היצירות בהקשרים שונים: אידיאולוגיה פוליטית, היסטוריה, פילוסופיה, פסיכולוגיה, מגדר ועוד.
  • יישום ופיתוח אישי של אחד מנושאי הליבה בפרויקט גמר. הפרויקט יכול להיות הפקת סרט עלילתי או תיעודי, בימוי פרק מסדרת טלוויזיה או סדרת רשת, או לחילופין עבודת חקר עיונית.

העבודה על פרויקט הגמר והמטלות המובילות אליו, מכשירה את תלמידי המגמה במקצועות ההפקה השונים – תסריטאות, צילום, בימוי ועריכה – כמו גם בעבודה ובהובלה של צוות.

 

רגע, אבל מה יוצא לנו מזה?

יכולנו לספר לכם על רבים מבוגרי המגמה שהפכו את האמנות לדרך חיים והמשיכו ללימודי קולנוע במוסדות להשכלה גבוהה. יכולנו גם לספר על אלה שהשתלבו בתעשיית הטלוויזיה (ויש כמה כאלה), אבל האמת שזה לא העיקר.

אנחנו מאמינים שהלימודים בתיכון נועדו בראש ובראשונה להפוך אותנו לאנשים משכילים, רחבי אופקים וביקורתיים. את ההכשרה המקצועית ופיתוח הקריירה ניתן ואף רצוי להשאיר לגיל מאוחר ובשל יותר.

חשוב לדעת ש….

המגמה מקיימת מדי שנה סמינר העשרה של יומיים, המפגיש את התלמידים עם כמה מטובי היוצרים והיוצרות בתחום. בתמונה: איתן רודיך, מעביר סדנה על אפקטים מיוחדים.

(עוד על הסמינר והלימודים במגמה, ראו בסרטון המצורף בעמוד הראשי של "מגמות ומסלולים")