מגמת מידע ונתונים

למי מיועדת המגמה?
המגמה מיועדת לתלמידים הלומדים אנגלית ברמה של 5 יח"ל ומתמטיקה ברמה של 4 או 5 יח"ל, ומעוניינים לקבל כלים וידע ולהיות גורם מפתח במקצוע נדרש מאוד בעולם הטכנולוגי של המאה ה-21.

למה כדאי ללמוד במגמה?
מגמת מידע ונתונים Data analysis מכשירה תלמידים ומעניקה להם את בסיס הידע לאחד ממקצועות העתיד המבוקשים ביותר באקדמיה, בשוק התעסוקה ובזרועות הביטחון.
הלימודים במגמה כוללים הרצאות ייחודיות מפי מיטב אנשי המפתח בארץ, לימודים בדרכים חדשניות וחוויותיות כמו: חדרי בריחה, משחוק, למידת חקר, דילמות מחיי היומיום, הרצאות קצרות של 10-5 דקות, שיתופי פעולה מעניינים ועוד.
משרד החינוך אינו אחראי על נושאים שקשורים לגיוס לצה"ל או לקדימות לשירות ביחידות מסוימות. כל בירור בנושא צריך להיעשות מול גורמי צה"ל המוסמכים.

מה כוללים הלימודים?
הלימודים כוללים בין היתר את הנושאים הבאים: מבוא ללימודי מידע, איסוף מידע ונתונים, עיבוד נתונים בסיסי נתונים, סטטיסטיקה, אקסל למתקדמים, ניתוח נתונים ומידע, טכניקות להצגת מידע, אינפוגרפיקה, קבלת החלטות וחשיבה ביקורתית, אינפואתיקה, ניהול מידע וידע.

למה זכאים הבוגרים?
הבוגרים זכאים לתעודת בגרות באיכות גבוהה ולתעודת הסמכה טכנולוגית ברמה 3 ומעלה. הלימודים במגמה מקנים לתלמידים יתרון בהמשך לימודיהם במוסדות להשכלה גבוהה במגוון מקצועות, כגון מדעי הנתונים, הנדסת נתונים ומידע, סטטיסטיקה עם מדעי הנתונים
מדעי המידע, טכנולוגיות מידע ותקשורת (ICT), מדיה חברתית, אנליסט מידע, מנתח מערכות מידע. כמו כן אפשרות להשתלב בזרועות הביטחון ובשוק העבודה במבחר תפקידים.

לצפיה בסרטון 

מבנה בחינות הבגרות:
מקצוע מוביל – ברמת 5 יח”ל
מידע ונתונים – 30% פרויקט בכיתה י’ (מיזם חברתי) ו- 70% בחינה בכתב בכיתה י”א.
התמחות – מידע וידע באינטרנט – עבודת גמר – מחקר איכותני בכיתה י”ב.

קישור לאתר המגמה במשרד החינוך>>
לפרטים נוספים, מוזמנים לפנות אלי:
גיורית כרמי, רכזת מגמה, טלפון: 054-5600609